Hakkımızda

Neden Biz?

our_team_2Kurulduğumuz günden itibaren Sevgi Bahçesi Ailesi olarak misyonumuz, ulusal evrensel ve kendi değerlerini benimsemiş bilgiyi ezbere dayalı değil yaşayarak, araştırarak öğrenen, başkalarının haklarına saygı gösterirken kendi haklarını koruyabilen bir nesil yetiştirmektir. Bu doğrultuda çalışmalarımızı çocuklarımızın yaşayarak öğrenmelerini maksimum düzeyde sağlamaktır.

Sevgi Bahçesi Ailesi olarak “Çocukların kalbine giden yol sevgiden geçer” ilkesi ile yola çıkmıştır. Tüm eğitim ortamını bu felsefe üzerinde kurup sınıfları, günlük programları ve öğretmenleri bu felsefeyi destekleyecek unsurlar ile yapılmıştır. Eğitim açısından çağdaş ilerleyici bir yaklaşım hedefleyerek yaşamda bilinmesi gerekenleri deneyimleyerek, çocuğu bir bütün olarak ele alan ve çocuğun gelişimini merkez alan bir eğitim yaklaşımı temel alınmıştır.

Çocuklarımız kurumumuzda yaşıtları ile iletişim kurarak, birlikte yaşamayı duygularını kontrol edebilmeyi ve duygu durumunu yönetebilmeyi topluluk ile hareket edebilmeyi, topluluk karşısında görev alabilmeyi, gerektiği durumlarda sıra beklemeyi ve hayata hazırlanmayı öğrenirler.

Sevgi Bahçesi Ailesi olarak en değerli varlıklarımız çocuklarımızın “BAŞARILI BİR GELECEK İÇİN İYİ BİR GEÇMİŞ ŞART” mantığı güderek geleceklerini planlamada üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yapmak arzusunu taşımaktayız.

Branşlarımız

Jimnastik
Müzik
İngilizce
Akıl Oyunları
Satranç
Seramik-Ebru-Resim
Psikolog Eşliğinde Bireysel Terapi

Programlarımız

25-30 Aylık Programı

37-48 Aylık Programı

49-60 Aylık Programı

60-72 Aylık Programı